Kłopoty w jamie ustnej? Stomatolog Wrocław!

Coraz częściej zdarza się, iż wiele osób ma duże problemy w jamie ustnej. Bardzo często bolą nas zęby. Jest to spowodowane pogłębiającą się próchnicą, jednak również są takie przypadki, gdy nasz ząb nas boli pomimo tego, że jest zdrowy. Zatem co zrobić w takiej sytuacji? Czy jest to możliwe?

Zdecydowanie nasze zęby mogą nas boleć nawet w przypadku, gdy są całkowicie zdrowe. Jak wynika z najnowszych badań może to być na przykład efekt stresu. W takim przypadku możemy zbyt mocno zaciskać szczękę podczas snu i tym samym nasze mięśnie będą bardzo spięte. To może przypominać ból zęba podczas próchnicy. Taki stan rzeczy z pewnością dokładnie określi stomatolog Wrocław. Warto pamiętać, że wbrew pozorom nie każdy ból musi od razu oznaczać próchnicę.

Warto pamiętać, iż ból zębów może mieć bardzo różnorodne przyczyny. Coraz częściej zdarza się, że może to być na przykład oznaka stresu. Bardzo popularnym schorzeniem wśród pacjentów jest tak zwany bruksizm. Jak wynika z najnowszych badań, cierpi na tę dolegliwość bardzo dużo osób.

Przeczytaj więcej

Reklamy