Czy warto się radzić w sprawie naszych pieniędzy

Moje pieniądze-moja sprawa

Wydawałoby się, że swoimi pieniędzmi powinniśmy operować sami. Jest to jak najbardziej słuszna myśl, jednak co robić wtedy, gdy ktoś zna się od nas na tym lepiej a my chcemy pomnożyć swój kapitał. W tym miejscu w głowie każdego z nas rodzi się dylemat: czy watro zaufać sobie czy jednak oddać pieniądze w ręce kogoś kto zajmuję się tym od lat i wychodzi mu to dobrze? Jest to pytanie, na które odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wpływa na nie wiele czynników, które determinują to jak będziemy się zachowywać i reagować w podobnych sytuacjach.

Rekin biznesu

 Taka osoba będzie starała się za wszelką cenę podejmować decyzję na własną rękę nawet gdyby miało to oznaczać stratę części kapitału. Dla tego typu osoby liczy się jednak bardziej zdobyte doświadczenie oraz zaufanie do siebie, które będzie procentowało w przyszłości. Taka osoba będzie chciała uczyć się sama i spróbować wszystkiego dotknąć własnymi dłońmi będąc świadomym tego, że może to mieć negatywny skutek dla biznesu ale taka osoba bardziej patrzy pod kątem zdobywania doświadczeń i rozwoju osobistego

Neutralny

Osoba o takiej charakterystyce będzie łączyła indywidualne podejście do sprawy z poradami innych osób. Głównym motywem będą jak największe zyski z inwestycji a nie własne doświadczenie.

Wycofany

 Ten typ osobowości woli oglądać wszystko z daleka oddając swoje inwestycje w ręce innych osób i częściowo zrzekając się własnej odpowiedzialności. Jest to podejście osób, które chcą podejmować jak najmniejsze ryzyko w biznesie.

Więcej artykułów ze świata finansów znajdziecie poniżej:

Reklamy