Zlewozmywaki niezbędnym elementem w każdej kuchni

Niezbędnym elementem w każdej kuchni jest zlewozmywak. Każda kuchnia, nawet ta wyposażona w zmywarkę potrzebuje dobrego zlewu. Jest z pewnością przydatny podczas płukania mięsa, warzyw i owoców. Warto dobrze przemyśleć wybór zlewozmywaka do kuchni, ponieważ będzie służył przez wiele lat. Zdecydowanie, większość zlewozmywaków dostępnych na rynku, jest dopasowana do standardowych wymiarów szafek kuchennych.

W zależności czy zlew jest dla dużej rodziny, dla osoby mieszkającej samej czy dla pary, należy wybrać odpowiedni rozmiar zlewu. Zlewy dzielimy ze względu na liczbę komór. Są to zlewozmywaki jednokomorowe, czyli posiadające jedną komorę kwadratową lub okrągłą. Następną kategorią są zlewozmywaki półtorakomorowe, obok komory głównej mają dodatkową wąską komorę, która znajduje się obok głównej. Zlewozmywaki dwukomorowe mają dwie komory takiej samej wielkości. Ostatnia kategoria to zlewozmywaki dwu i półkomorowe, charakteryzują się dużą powierzchnią mają dwie komory główne i jedną dodatkową mniejszą z osobnym odpływem.

Zlewozmywaki bardzo dobrze sprawdzają się w każdej kuchni w gospodarstwie domowym. Można je również spotkać w przypadku każdej branży, na zapleczu. Pełnią one bardzo ważną rolę w przypadku wielu dziedzin. W dzisiejszych czasach, do wyboru mamy zlewozmywaki wykonane z różnych materiałów.

  • Najczęściej wybieranym materiałem jest stal. Zlewy takie wykonane są ze stali szlachetnej z domieszkami innych metali. Chrom w składzie takiego zlewu odpowiada za nierdzewienie. Nikiel daje elastyczność. Połączenie różnych metali sprawia ze zlewy takie są odporne na środki chemiczne i detergenty. Zlewy wykonane ze stali szlachetnej są trwałe i nie podatne na ścieranie.
  • Występują również zlewozmywaki granitowe. Stają się coraz bardziej popularne. Materiały te gwarantują świetną trwałość i solidność. Zlewozmywaki wykonane z tych materiałów mają elegancki wygląd. Do wyboru jest bardzo dużo różnych wzorów i kolorów takich zlewów. Są bardzo odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia. Nie są podatne na działanie wszelkich chemikaliów.
  • Dostępne są również zlewy zrobione z kamionki szlachetnej. Wykonane zlewozmywaki z tego materiały nie ulegają praktycznie w ogóle zniszczeniu. Materiały te bardzo dobrze znoszą zarówno temperatury bardzo wysokie jak i niskie. Są najbardziej odporne, można w nie uderzać i próbować porysować ostrym narzędziem i nie zostawi to żadnego śladu na zlewozmywaku. Dostępna jest różna kolorystyka, która uzyskiwana jest przez glazurowanie co z kolei nadaje również gładkości zlewy wykonanego z tego właśnie materiału.
Reklamy